fbpx

SPC003: Keď sa ti to nepáči, choď si dať zmrzlinu

Matej Hudáček - SPOLCAST
Matej Hudáček – SPOLCAST

Hosť: Matej Hudáček (Facebook, Instagram)
Moderátori: Momo, pán Patrik

Matej Hudáček momentálne pôsobí v Univerzitnej knižnici Technickej univerzity v Košiciach. Vyštudoval knihovníctvo, ale nie je ich milovníkom v pravom slova zmysle. Neodporúča nič výnimočné, ale momentálne prelúskava slovenský realizmus a Kukučínov Dom v stráni. Pred rokmi sa vo svojom živote odhodlal k radikálnemu kroku. Pre pokojnú vnútornú konšteláciu spálil kultové knihy Harryho Pottera, čo v istom okruhu svojho okolia vyvolalo otázniky.

Milovník umenia a vášnivý zberateľ CD nosičov v dobe streamovacích služieb stojí s bratom Jánom aj za portálom Kopa vecí, ktorý komentuje a občasne i recenzuje dianie na kresťanskej popkultúrnej scéne  doma i vo svete. Svojský štýl, rafinové gadžovstvo a nadhľad nemusia sedieť každému. Texty sú však vo výsledku svieže a nám v Spolcaste sa páčia. Ak by si chcel, mohli by sa aj tebe napr. tu https://kopaveci.wordpress.com/

Matej Hudáček - hudobník
Matej je sám zdatným hudobníkom Foto: FB NEHEM

Mimochodom, Jay Hudáček, ktorého poznáte z projektu Godzone, je Matejov dobrý straší brat. Hosť tretej epizódy stojí taktiež pri spomínanom projekte, ale oveľa prirodzenejšie je pre neho vyhýbanie sa svetlám reflektorov. Najradšej ich totiž nakladá do kamiónov ako manažér logistiky balenia scény.

Hudáček brothers - Matej a Jay Foto: Godzone
Hudáček brothers – Matej a Jay Foto: Godzone

Mladší z dvojice bratov vytrvalo odoláva vábeniu západu, ale v Trebišove s jediným žltým Tescom na Slovensku (na svete?)  pochopiteľne navždy ostať nemohol. 

Žlté TESCO. Nádherné, nemyslíte? Foto: trebisov.sk
Nádherné, nemyslíte? Foto: trebisov.sk

Počas nespočetných ciest vlakom sa naučil, že život nie je kreslený muzikál, kde si zaspievaš a splnia sa ti najtajnejšie priania.  V podobnom duchu znie aj jeho prísny odkaz mileniálom.

Matejko miloval vláčiky už odmalička Foto: FB Matej Hudáček
Matejko miloval vláčiky už odmalička Foto: FB Matej Hudáček

Matej stojí aj za projektom (áno, vznešený názov) resp. stránkou https://4334.sk/, ktorá združuje texty a akordy slovenských worship piesní. V skutočnosti ide o gadžovinu na úrovni. Používatelia ju zbožňujú nakrátko a z mobilu, lebo nájdu presne to, po čo si idú. Okrem iného sa tam však dajú nájsť kvalitné „tutoriály“ o skladaní piesní a výchove mladých nádejných chváličov. Marketingová komunikácia stránky a celého projektu stojí len na krívajúcej nohe, pretože autor, podobne ako romantický hrdina, zvádza vnútorný boj. Na jednej strane stojí ambícia šíriť kvalitný obsah, na druhej obava z pádu a vlastnej pýchy… Aká šifra sa skrýva za bájnym názvom webu? Dozvieš sa v tretej epizóde Spolcastu.

Sledujte nás na: Instagram, Facebook, YouTube
www.spolcast.sk, www.zksm.sk

Produkcia: (c) 2020 Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže o.z.
Výroba: Button Media

1 comment on “SPC003: Keď sa ti to nepáči, choď si dať zmrzlinu

  1. L píše:

    Skvelý diel! Každý diel je lepší a lepší 😊

Comments are closed.