fbpx

SPC010: Postaviť sa pred mladých je masaker

Štefan Talarovič – SPOLCAST

Hosť: Štefan Talarovič
Moderátori: Momo, pán Patrik

„Čo znamená Kumran?“ znela otázka položená hosťovi jubilejnej desiatej časti Spolcastu Števovi Talarovičovi. Ak ste si nespojili, Steve je šedá eminencia vydavateľstva a e-shopu Kumran.sk. Okrem iného hrá rád na klavír a ide mu to výborne. V uvažovaní je smelý a snaží sa pozerať o krok vpred. Čo znamená Kumran neprezradím, ale internet je čarovné miesto, kde sa dá nájsť všeličo. Pôvodne sa píše s „Q“ na začiatku, ale pre pomerne konzervatívny internetový priestor na  Slovensku bol prijateľnejší názov Kumran.

Ani Kumran nestojí len na jednotlivcoch - tím kníhkupectva Kumran. Foto FB  Kumran.sk
Ani Kumran nestojí len na jednotlivcoch – tím kníhkupectva Kumran. Foto FB Kumran.sk

Z finančníka a bankára sa stal grafik a „knihovník“ jedného z najväčších kresťanských internetových kníhkupectiev na Slovensku, ktoré si je vedomé svojho poslania. Po rokoch, keď vydavateľstvá rástli ako huby po daždi je takéto precitnutie príjemným prekvapením. „Chceme tvoriť pre každú vekovú skupinu,“ odhaľuje Števo, ale jedným dychom dodáva, že nepotrebujú vydávať absolútne všetko.

Števo je na seba poriadne prísny aj v práci. Foto: FB Kumran.sk

Skúšali ste nejesť sladkosti, nepiť alkohol a sladené nápoje, stravovať sa pravidelne 3x denne a sprchovať sa? Aj toto sú výborné tipy z rubriky „Štefan odporúča“. Totožným programom s názvom Exodus 90 si prešiel aj sám hosť Spolcastu a nemôže si ho vynachváliť: “ Mám pocit, že som sa posunul tak, ako už roky predtým nie.“

Klavír je pre Števa veľmi osobná záležitosť, aj keď posledné obdobie skúšania bolo pomerne náročné. Foto: Marián Ksiažek

Hoci toho Steve za posledný rok veľa nenačítal, jednu knihu do jeho rubriky „Štefan odporúča“ zaradiť dokázal. Kniha od Peta Greiga „Ako sa modliť“ je výborným sprievodcom duchovným životom pre všetkých. Klavirista zo spoločenstva Rieka Života ju momentálne prežúva už druhý raz.

V Spolcaste sa Števo rozhovoril aj o projekte, pri ktorom za posledný rok strávil najviac času. Dámy a páni, čoskoro sa slovenská gospelová scéna dočká nového albumu spoločenstva Rieka Života. Z dostupných informácií sme sa dozvedeli, že live nahrávanie už prebehlo a v poradí 7. album stálice bude už tradične značkou kvality. Na príprave sa podieľali aj ľudia, ktorí majú v brandži obrovské skúsenosti, a teda prievidzský hudobný powerhouse. Nuž, aj my v Spolcaste sme zvedaví, čo z tejto spolupráce vznikne.

Live nahrávanie albumu Rieky Života Foto: FB Rieka Života, Anna Opinová

Spolcast ďakuje Števovi za rozhovor a praje veľa inšpirácií a síl do ďalších výziev

Linky spomínané v epizóde:

Kníhkupectvo Kumran : https://www.kumran.sk/
Spoločenstvo Rieka Života: https://www.facebook.com/riekazivota.sk
Program Exodus 90: https://www.slovoplus.sk/tag/exodus-90/
Ak sa vám chcú páčiť na Instagrame, tak môžu tu: https://www.instagram.com/kumran_sk/

Sledujte nás na: Instagram, Facebook, YouTube
www.spolcast.sk, www.zksm.sk

Produkcia: (c) 2020 Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže o.z.
Výroba: Button Media