fbpx

SPC005: Aj ľudia na pódiu môžu vyhorieť

Marian Lipovský - SPC005 - SPOLCAST
Marian Lipovský – SPC005 – SPOLCAST

Hosť: Marian Lipovský
Moderátori: Momo, pán Patrik

Kresťanský festival CampFest patrí k stáliciam letnej kresťanskej popkultúry. Tisíce mladých i skúsenejších ľudí sa stretávajú na ranči v Kráľovej Lehote, aby zažili veci nečakané.  Za festivalom stojí viacero mien, jedným z tých najsignifikantnejších je Marián Lipovský.

Pohľad na CampFest z vtáčej perspektívy. Foto: FB Marián Lipovský
Pohľad na CampFest z vtáčej perspektívy. Foto: FB Marián Lipovský

Začiatok festivalu sa datuje do roku 1999 a od toho času CampFest napísal mnoho príbehov. Niektoré z nich v podcaste vyrozprával Marián, iné vypovedali ľudia. Služba kapely rástla priamoúmerne festivalu až do dnešnej podoby. Ročne 50 až 80 výjazdov.

Kapela Timothy v kompletnom zložení. Foto: FB Timothy
Kapela Timothy v kompletnom zložení. Foto: FB Timothy

Kvantum sociálnej interakcie, výjazdy kapely a množstvo povinností vyústili do zlomu v roku 2016. Ak by sa manželia Lipovskí nerozhodli povedať stop, podcast by pravdepodobne nevznikol. Sabatický rok mimo služby vo Walese a USA pomohol manželom znovu načerpať, naučili sa hovoriť nie a utvrdili sa v tom, že mať rád veci ako šport a oddych nie je nesväté.

Sabatický roku utužil aj vzťah manželov. Foto: FB Marián Lipovský

„Keď som bežal a mama ma nedokázala chytiť uvedomil som si, že moje povolanie by mohlo byť športovec,“ otvára Marián zaujímavú kapitolu svojho života. Na jeho konte svieti 2. miesto na MS v behu cez prekážky a 3. miesto v skoku do výšky. Šport a tínedžerský život bez rodičov mal aj svoje tienisté stránky, na ktoré dnes už Marián reaguje s nadhľadom. Napriek tvrdému tréningu a úspechom sa začal venovať aj hudbe. Stretnutie s Ježišom radikálne zmenilo jeho život a v zápale sa rozhodol spáliť všetky fotografie i diplomy. A že ich nebolo málo … „Dnes by som to už nespravil,“ dodáva Marián s úsmevom.

Spoločné foto z CampFest 2020
Spoločné foto z CampFest 2020

Tohtoročný CampFest je v dôsledku koronavírusu iný, no pre všetkých zúčastnených o to osobnejší. Na základe toho, čo sme počas live nahrávania Spolcastu zakúsili my, môžeme návštevu všetkým nerozhodným len odporučiť.

Linky spomínané v epizóde:

Oficiálny web festivalu https://www.campfest.sk/
IG: Marián Lipovský https://www.instagram.com/marianlipovsky/
YouTube kanál Timothy: https://www.youtube.com/channel/UC-3nyKBunNdz4Vwk0-Vj1kA

Sledujte nás na: Instagram, Facebook, YouTube
www.spolcast.sk, www.zksm.sk

Produkcia: (c) 2020 Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže o.z.
Výroba: Button Media