fbpx

SPC018: Autentickosť

Autentickosť

Moderujú: Peťa Janegová a Blažka Filová

Pravosť alebo hodnovernosť. Tak sa podľa slovníka definuje slovo autenticita. V dnešnej dobe slovo, ktoré sa skloňuje v mnohých smeroch. Počujeme o autenticite na sociálnych sieťach, kde sa ľudia stále povzbudzujú v tom nezdieľať  iba šťastné a cestovateľské zážitky ale aj chvíle, v ktorých sa necítime najšťastnejšie a najlepšie. Autentickým sa označuje osoba, ktorá povie všetko čo má práve na mysli bez rozmýšľania. No je toto autentickosť v pravom slova zmysle? Ako žiť autenticky a v zhode s našou stvorenou podstatou? Kedy sme naozaj autentickí a ako sa učiť autentickosti? Aj na tieto otazky sa pokúsime odpovedať v tomto podcaste.

Sledujte nás na:
Instagram (https://www.instagram.com/spolcast_zksm/​),
Facebook (https://www.facebook.com/zksm.sk/​),
YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC2w3…​)

SPOLCAST web: https://www.spolcast.sk​,
ZKSM web: https://www.zksm.sk

(c) 2020 Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže o.z. (https://zksm.sk​)
Výroba: ButtonMedia – podcasty a live streamy (https://buttonmedia.eu​)

3 comments on “SPC018: Autentickosť

 1. Milan píše:

  Dobrý deň prajem☺️.Snažím sa byt autenticky.Sám sebou a snažím sa prijať aj ostaných.Nesúhlasím akurát s tým,čo ste povedali na konci,že byt autenticky v rodine medzi svojimi.Práve taký odvážny a prirodzený kresťania veľmi chýbajú v spoločnosti.Skôr sa mi zdá,že sú väčšinou zatvorený doma medzi svojimi,alebo vo svojej komunite.
  Toto svedectvo,ten život práve musí ísť medzi ľudí a hlavne k takým čo sú vzdialený od Boha a nežijú možno správnym životom.Nežiť to v nejakej svojej bubline,medzi svojimi..Lebo to sa mi zdá ako veľký problém spoločenstva a celkovo kresťanského života..Taký dosť uzatvorený..Dakujem krásne za pekny a poučný rozhovor.Držím palce aj v ďalšom pokračovaní☺️🤗😉.Milan K.

  1. Lenka Medňanská píše:

   Ďakujem veľmi za povzbudenie aj spätnú väzbu. A úplne súhlasím s tým, čo ste napísali. Máme vychádzať z bublín. My sme to mysleli skôr, že začať v rodine alebo v spoločenstve, kde je to bezpečne miesto. Ale asi sme už potom neodpovedali/alebo viac nezdôraznili aj to, čo ste napísali. Že nezostať tak len v rodine a v tej bublinke, ale ísť s tým ďalej medzi ľudí. A žiť svoju autentickosť kresťana vo svete. Je to naozaj dôležité a super, že ste na to poukázali. Ešte raz veľmi ďakujeme a tešíme sa na ďalšie postrehy a názory😊

 2. Spätné upozornenie: Máš už svoje miesto? - SPOLCAST

Comments are closed.