fbpx

SPC007: Mala som pocit, že ľudia ma berú ako chválový jukebox.

Eva Hrešková - SPOLCAST
Eva Hrešková – SPOLCAST

Hosť: Eva Hrešková
Moderátori: Momo, pán Patrik

Hosťkou siedmej epizódy Spolcastu bola opäť zástupkyňa nežnejšieho pohlavia. Doposiaľ sme mali medzi hosťami len dve ženy a podobný kľúč môžeme nájsť aj v kresťanských štruktúrach. Eva Hrešková okrem iného hovorí aj o ženskom líderstve cez prizmu všeobecne akceptovaného patriarchátu.

Umelecké cítenie je integrálnou súčasťou Evkinej osobnosti. Foto: FB TV Lux
Umelecké cítenie je integrálnou súčasťou Evkinej osobnosti. Foto: FB TV Lux

Evka si v podcaste nostalgicky zaspomínala aj na svoju ranú feministickú fázu, ktorú dnes už hodnotí s dávkou nadhľadu. Umelecký debut zažila s piesňou Zbierka motýľov v 8. ročníku ZŠ, ktorú exkluzívne zanôtila aj počas nahrávania v improvizovanom štúdiu.

Štúdium ekonomiky na vysokej škole neprinieslo želané vnútorné naplnenie, ale prialo príjemným stretnutiam. Evka počas doktorátu učila lídra spoločenstva Espé Jula Slováka a nespomína na to inak ako s úsmevom: “ Pán Slovák, vy ste moja radosť,“ bola reakcia na famóznu trojčlenku hlavnej tváre projektu Godzone zo Sliača.

Na jednom pódiu s lídrom kapely Espé. Foto: FB Štefan Esztergályos

Evka sa neskôr našla v projekte Godzone, ktorý spoluzakladala v časoch, keď sa ešte nevedelo, že to bude naozaj projekt. Neskôr ju ľudia mohli vidieť aj na obrazovkách televízie Lux. Nebola hviezda galaktických rozmerov, ale ľudia ju spoznávali. Najčastejšie na prechodoch pre chodcov, čo nebolo vždy úplne bezpečné.

Práca v TV Lux bola pre Evku výbornou skúsenosťou. Foto: FB TV Lux

Vysoké pracovné vyťaženie, ktoré sa darilo aspoň čiastočne zmierňovať realizovanými kozmetickými počinmi v maskérni viedlo k vážnemu rozhodnutia. Neustále zameranie na výkon sa muselo skončiť a Evka sa rozhodla televíznu kariéru vymeniť za full time prácu pre spoločenstvo Martindom. Spolu s worship tímom vydávajú v týchto dňoch prvé CD, ktoré stále môžeš podporiť na Startlabe.

Hudobné teleso Martindomu sa chystá na svoje prvé CD. Foto: FB Martindom

O kvalite albumu nemáme v Spolcaste najmenšie pochybnosti, keďže Martindom disponuje veľmi zručnými hudobníkmi. Evku Hreškovú výborne dopĺňa Martina Belejová, ktorá po jej boku stála aj v dobre známej kapele Christalinus.

Kapela Christalinus ukončila svoje pôsobenie v roku 2014. Foto: Anna Opinová – FB Campfest

Spolcast povzbudzuje ľudí ku kúpe Cdčiek po vzore nášho hosťa z tretej epizódy, Mateja Hudáčka, ktorý sa k tomuto kroku rozhodol práve na koncerte Christalinusu. Dopočutia priatelia.

Linky spomínané v epizóde:
https://www.facebook.com/christallinus
https://www.startlab.sk/projekty/1507-cd-martindom-worship/?fbclid=IwAR2uIp03QzVIHnwywTLyEwqF4O-YYV7Fsup7WGwkM2c29AfCL1NHrRNmD1k
http://martindom.sk/
https://shop.seminarotcovosrdce.sk/cd-v-otcovom-objati/
https://shop.seminarotcovosrdce.sk/cd-v-otcovom-objati-2/
https://godzone.sk

Sledujte nás na: Instagram, Facebook, YouTube
www.spolcast.sk, www.zksm.sk

Produkcia: (c) 2020 Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže o.z.
Výroba: Button Media